Czy kupowanie mieszkań od dewelopera jest bezpieczne?

Kupowanie mieszkania wiąże się z koniecznością zadbania o wiele ważnych aspektów. Jeszcze do niedawna wielu ludzi miało obawy, czy aby na pewno pozyskiwanie mieszkania od inwestora, który jest w trakcie budowy, to aby najwłaściwszy pomysł ze względu na możliwość nieukończenia budowy ze względu choćby na brak odpowiednich finansów. Dzisiaj rynek się zmienił, a konsumentów chroni ustawa deweloperska z 16 września 2011 roku, która umożliwia oszukanym czy nieusatysfakcjonowanym klientom rościć sobie prawa do odszkodowania od inwestora, który nie dotrzymał warunków umowy. Nie istnieje więc więcej okoliczności, w których pozyskiwanie mieszkania właśnie z takiego źródła miałoby być niebezpieczne.

Rynek pierwotny czy wtórny – gdzie jest bezpieczniej?

W grę wchodzi oczywiście jeszcze wtórny rynek nieruchomości, chociaż im więcej można znaleźć ofert nowych mieszkań w przystępnych cenach, tym mniejszą popularnością cieszą się mieszkania z drugiej ręki ze względu na możliwość kupienia chybionej inwestycji. Mieszkania z rynku wtórnego mogą być obciążone zadłużeniem bankowym, hipoteką, może zostać sprzedany nawet z lokatorem.

Inwestuj bezpiecznie

Na szczęście na rynku pierwotnym łatwo dzisiaj znaleźć mieszkania spełniające oczekiwania dosłownie każdego, tak jak te, które można oglądać na stronie www.czyzewskiego1.pl. Oferowane przez dewelopera mieszkania są nie tylko różnej wielkości, zaczynającej się od 24 metrów kwadratowych, a kończącej się na 64 metrach kwadratowych, ale również zróżnicowane pod względem ilości posiadanych pokoi – można wyodrębnić zarówno jedno-, jak dwu- oraz trzypokojowe mieszkania.

2 Replies to “Czy kupowanie mieszkań od dewelopera jest bezpieczne?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *