Umowa deweloperska – o czym trzeba pamiętać?

Zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych, podejmowanych przez nas decyzji w naszym życiu nie tyle ze względów sentymentalnych i możliwości zaczynania wszystkiego na nowo w nowym, innym miejscu niż dotychczasowe, ale przede wszystkim ze względów finansowych. To również z tego względu przed podjęciem jakichkolwiek kroków związanych z pieniędzmi trzeba się upewnić, że wszystkie najważniejsze informacje zawarte są na umowie między deweloperem a kupującym.

Jakie dane trzeba sprawdzić?

Oczywiście zawsze powinna być sprawdzona poprawność wpisanych danych, zarówno jednej, jak i drugiej strony. Konieczne jest też umieszczenie w umowie wszystkich warunków, na jakich umowa ma wejść w życie. Ważne są też wszystkie terminy oraz kwoty. Jeśli jakiś punkt w dokumencie jest dla nas niejasny, powinniśmy przed podpisaniem go zapytać i poprosić o jego wyjaśnienie.

Dlaczego mieszkania deweloperskie są tak popularne?

Przede wszystkim ze względu na prostotę zakupu oraz zabezpieczenie konsumenta ustawą deweloperską z 16 września 2011 roku, na podstawie której pokrzywdzony klient może dochodzić swoich praw w sądzie. Dobrzy deweloperzy, których inwestycje można podglądana stronach internetowych, takich jak www.czyzewskiego1.pl oferują zawsze jasne i czyste zasady, a także najlepsze mieszkania, które napawają dumą oraz szczęściem z ich posiadania. W ten sposób można nabyć naprawdę atrakcyjny lokal, a wraz z nim pewność, że podjęliśmy dobrą decyzję na całe lata.

2 Replies to “Umowa deweloperska – o czym trzeba pamiętać?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *